Takže jdeme na aprílové tipy
Mrkající počítač
Tak nemusí to být počítač! Naše nalepovací oči (řasy) můžete nalepit i na ledničku, na zeď nebo na bundu (třeba na záda, aby na to nositele někdo upozornil!). Prostě popusťte uzdu fantazii!
Vykulené oči
Pamatujete si na scénu, kdy si ve filmu Jak dostat tatínka do polepšovny nasadí děda oči, zelenou paruku a dělá na dvoře vodníka („…vodník, a říká mi Fando!“…). Tak trochu podobné jsou naše vykulené oči. V nestřeženém okamžiku nasadit a tvářit se, jakoby se nic nedělo!
Trochu lechtivé doplňky na rozlučku se svobodou
Rozlučky se svobodou mají opravdu roztodivné rekvizity. Může se Vám stát, že Vám lství kamarádi nasadí čepici prasáka nebo naopak kamarádky připraví občerstvení se zapíchnuitý pindíky.
Vše je samozřejmě bráno v žertu, protože tahle poslední svobodná noc snese všechno.
Had u postele
Pozor, tenhle fórek musíte pořádně promyslet! Rozhodně by se nehodil pro babičku se slabým srdcem! Náš plaz je totiž dost věrohodný. Kamkoli ho v bytě nenápadně umístíte, všude bude vypadat jako živý!
Pavouk na zácloně
Tohle je z podobného soudku. Ale s naším pavoukem jde opravdu jen o moment překvapení. Svojí velikostí a svítícíma očima nenechá nikoho na pochybách, že tohle je atrapa. Ale o ten moment překvapení nám přeci jde!
Havran v okně
No a do třetice vtípek ze živočišné říše. I náš havran je vážně jako živý!! Takže stačí třeba pootevřít okno, umístit do něj opeřence tak, aby do bytu nakukoval. A zase být někde poblíž, až vaše „oběť“ bude do pokoje vstupovat. Havran se vám bude hodit i po aprílu. Můžete si ho zavěsit na vlasec jako dekoraci kamkoli do bytu a nechat ho volně levitovat. Nebo ho užijete jako doplněk na oslavě čarodějnic (asi až napřesrok) nebo Halloweena, případně jím můžete na jaře plašit ptáky z ovocných stromů.
Afro paruka
K té není co dodat. Obzvláště bude slušet tatínkovi, manželovi nebo dědovi, kterému už na hlavě přirozený porost jaksi odstoupil… Ideální je, přijít k večeři s parukou na hlavě jako poslední. A jste-li alespoň trochu herec, tvařte se, jako by nic…
Místo pasty hořčice
K téhle legrácce ani naše dekorace nepotřebujete. Chce to jenom trochu šikovnosti! A pak už se jen schovat poblíž, aby vám neutekl ten vyděšený výraz nebohého objektu!
Párátka penis
Jen si to představte! Aprílová večeře, na návštěvě je manželova maminka a místo klasických párátek jsou na stole tyhle speciální! Teď jen dokázat udržet nervy a smích na uzdě!
No a nakonec ještě krátká Náfukova univerzita, aneb, kde se vzal zvyk slavit 1. dubna jako apríl:
- předpokládá se, že svátek vznikl jako reakce na změnu ročního období ze smutné zimy na veselejší jaro
- podle jedné z teorií má obyčej původ ve druhé polovině 16. století ve Francii
- první známá písemná zmínka o vyvádění aprílem v českých zemích se datuje kolem roku 1690
- v anglosaském světě je nazýván „dnem všech bláznů" a v Itálii či Francii se mu říká „aprílová ryba“
- apríl je spojen s různými žertíky a drobnými zlomyslnostmi. A to nejen v rodinách a mezi přáteli. Například novinářům je 1. dubna dovoleno překročit rámec serióznosti a vypustit tzv. kachnu. Problém ovšem je, že jednak pak lidé neberou vážně ani některé vyloženě seriózní články. Anebo, jak víme, někteří novináři mají apríl celý rok!